BIBLIOTECZKA „CHCEMY CZYTAAC”

W naszym przedszkolu funkcjonuje Biblioteczka „Chcemy czytAAC

Jest to niezwykła biblioteczka – znajdują się w niej książki do czytania uczestniczącego dla przedszkolaków korzystających z komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Czytanie uczestniczące to aktywne czytanie dziecka z opiekunem. W zależności od poziomu funkcjonowania dziecka oraz jego możliwości komunikacyjnych może służyć budowaniu relacji, tworzeniu wspólnego pola uwagi, pobudzaniu do interakcji, poszerzaniu wiedzy o otaczającym dziecko świecie, ale przede wszystkim jest świetną okazją do nauki poprzez zabaw.

Zdjęcia dostępnych książek umieszczone są w katalogu znajdującym się poniżej. Dostępne pozycje mają zróżnicowany poziom trudności – służymy wsparciem w doborze odpowiedniej książki do potrzeb i zainteresowań dziecka.

KONTAKT

ADRES

ul. Libelta 35
61-707 Poznań

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Wielkość czcionki
Kontrast