BIEG Z MISIEM

To cykliczne, charytatywne wydarzenie organizowane nad poznańską Rusałką przez Stowarzyszenie „Przedszkolni Przyjaciele”. Cały dochód z biegu przeznaczony jest na uatrakcyjnienie oferty terapeutycznej dla naszych przedszkolaków. Do tej pory dzięki środkom uzyskanym z biegu przedszkolaki regularnie korzystają z alpakoterapii oraz cyklicznie spotykają się z Filharmonią Pomysłów (to prowadzone przez aktorów, 30-minutowe spektakle z muzyką na żywo, przy udziale prawdziwych instrumentów).

Bieg z Misiem to dwa dystanse dla dorosłych biegaczy i osób chodzących z kijami (5km i 10km) oraz kilka dystansów biegów dziecięcych. Na wszystkich uczestników biegu na mecie czekają nasze dumne przedszkolaki – osobiście wręczają medale! A każdy z medali jest wyjątkowy – ręcznie robiony przez dorosłe osoby z niepełnosprawnościami.

W organizację biegu czynnie zaangażowane są również całe rodziny przedszkolaków, a jedną z idei, która przyświeca biegom na dystansach dziecięcych jest „bieganie przez pomaganie-dzieci dla dzieci” bez barier i bez rywalizacji. Do tej pory udało się zorganizować cztery edycje biegu. Już teraz 23.04.2022 zapraszamy na piątą odsłonę biegu!

Wszystkie szczegóły można znaleźć tu: https://www.facebook.com/biegzmisiem

KONTAKT

ADRES

ul. Libelta 35
61-707 Poznań

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Wielkość czcionki
Kontrast