ZAJĘCIA DODATKOWE

ZAJĘCIA RYTMICZNO-MUZYCZNE

Co tydzień nasze przedszkolaki mają możliwość uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach rytmiczno-muzycznych prowadzonych przez muzykoterapeutkę, p. Martę Trochała. Są to zajęcia grupowe, a każda z grup przedszkolnych pracuje według indywidualnego planu opartego na metodzie rytmiki Emila Jacques – Dalcroze’a. Proponowane zadania i aktywności są dostosowane do możliwości i potrzeb dzieci. Głównym celem zajęć jest rozwój koordynacji słuchowo-ruchowej oraz uwrażliwienie na dźwięki.

ALPAKOTERAPIA

Ten rodzaj zooterapii wspomaga rehabilitację ruchową oraz umysłową poprzez działania terapeutyczne oparte na kontakcie z tymi łagodnymi zwierzętami (np. sierść alpak, ich głaskanie, karmienie stymuluje dotyk, a zapach tych zwierząt zmysł węchu). Spotkania z alpakami służą poprawie samopoczucia w różnych sferach: fizycznej, emocjonalnej, poznawczej i społecznej. Alpaki mają łagodne usposobienie i co ważne podkreślenia, ich futro jest hipoalergiczne, co sprawia, że z udziału w zajęciach żadne dziecko nie jest wykluczone. Głównym celem zajęć jest wsparcie procesów terapeutycznych, zwiększenie motywacji do działania, pozytywny wpływ na rozwój sfery emocjonalnej i poznawczej. Kontakt z alpakami, relacja pomiędzy dzieckiem, a alpaką to również wspieranie rozwoju ruchowego dzieci, budowanie pewności siebie i zwiększanie samooceny. Dodatkowo, dziecko opiekując się alpaką, uczy się empatii oraz odpowiedzialności za drugą, żywą istotę.
Dzięki wsparciu Stowarzyszenia “Przedszkolni Przyjaciele” oraz projektowi TVP “Reklama Dzieciom” nasze przedszkole ma możliwość realizować całoroczną, bezpłatną alpakoterapię. Zajęcia prowadzi p. Zuzanna z firmy Alpaki z Wiedźminowa, odwiedzając regularnie nasze przedszkole z dobrze już znanymi naszym przedszkolakom alpakami – Płatkiem, Kokosem i Karmelem.

ul. Libelta 35

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI