ZIELONE PRZEDSZKOLE

To unikatowe przedsięwzięcie, które nasza placówka z powodzeniem realizuje od kilkunastu lat. Co roku grupa 9-10 najbardziej samodzielnych, często najstarszych przedszkolaków wyjeżdża wiosną pod opieką nauczycielek na kilkudniowy pobyt do miejscowości oddalonej o kilkadziesiąt kilometrów od Poznania.

Wyjazd ten stanowi doskonałą okazję do obserwowania poza murami przedszkolnymi w jaki sposób nasze przedszkolaki przekładają np. umiejętności samoobsługowe na nowe, nieznane miejsce. Jest także szansą na spojrzenie z innej perspektywy na relacje rówieśnicze i budowanie poczucia tożsamości grupowej.

Program wyjazdu jest zawsze starannie zaplanowany i uwzględnia indywidualne psychofizyczne możliwości naszych przedszkolaków. Wyjazd celowo realizowany jest w terminie wiosennym, by w jak największym stopniu korzystać z aktywności na świeżym powietrzu. Oprócz spacerów, gier, zabaw zespołowych oraz wycieczek tematycznych jest także czas na indywidualny kontakt z dzieckiem, a priorytet stanowi zapewnienie każdemu przedszkolakowi poczucia bezpieczeństwa i komfortu.

Wieloletnie doświadczenia pokazują, że ta forma działań jest także bardzo ceniona przez rodziców. Stanowi dla nich często pierwsza próbę rozłąki z dzieckiem i pozwala zauważyć, że mają już bardzo samodzielnie dziecko. Podczas wyjazdu dbamy o komfort rodziców – jesteśmy z nimi w stałym kontakcie, a dzięki mediom społecznościowym na bieżąco wiedzą, co się dzieje u ich dziecka.

Zeszłoroczna edycja odbyła się w maju 2023 w Zagrodzie Szczęśliwych Zwierząt i z tej formy wypoczynku skorzystało 11 dzieci. Pogoda i humory dopisały, a miejsce oczarowało mnogością atrakcji dla najmłodszych!

ul. Libelta 35